Black Sabáka

Severočeská formace Black Sabaka o sobě tvrdí že hrají big beat, ale fanoušky si získali přímočarým melodickým hard rockem. Od svého založení prošla kapela řadou personálních změn. Výměnou nástrojového obsazení, hudebních stylů i malých transformací názvu kapely. Nejprve Black Sabaaka, posléze Sabáka, a v současnosti Black Sabáka.

Black Sabáka

Vraťme se krapet do historie kapely, od kdy se datuje její začátek?

Od roku 1996 v Ústí nad Labem. Do dneška jsme v kapele ze zakládajících členů dva. Já (zpěv Honza Domecký) a baskytarista (Tomáš Kříž). Původně byl Tomáš kytarista a basák jsem byl já. Rošád u nás proběhlo fakt hodně.

Ať se v tom vyznáme - tzn. že dnes hrajete v jaké sestavě?

V téhle sestavě spolu hrajeme asi 6 let a považujeme ji za nejsilnější v historii. Hrajeme ve složení: Honza Domecký (zpěv), Vláďa Mžourek (sólová kytara), Martin Černý (sólová kytara), Ála Slámová (bicí) a Tomáš Kříž (baskytara).

Říkají vám něco covery?

Covery nám nevadí i když je sami nehrajeme. Někdy jsou přeci dokonce cover lepší nebo slavnější než původní verze. My velmi výjimečně zahrajeme na vystoupení cover od AC/DC - Highway To Hell. Nahrávat covery ale určitě nebudeme.

Co koncerty?

Máme rádi všechny naše koncerty, kam příjdou fanoušci. Občas se vinou špatné organizace povede, že hrajeme na pódiu přesilovku a to nás potom nebaví. Takže rádi vzpomínáme na akce tipu Zahájení Lázeňské sezóny v Teplicích nebo Rockové vánoce v Ústí nad Labem. Na pódiu už jsme se taky "potkali" se slavnými kapelami, ale to v nás žádný zvláštní pocit nikdy nezanechávalo. Asi taky proto, že jde vždy o potkání více než obrazné 🙂

Letos se toho moc udělat nedalo, jaký je váš poslední počin?

Od loňského roku máme venku klip Ledová růže, který nám dělá velkou radost, protože u lidí hodně boduje. A teď aktuálně vydáváme nový klip. Někde, který jsme natočili během karantény. Takže to je opravdu horká novinka a jsme zvědaví, jak se bude líbit. Protože je to trošku jiná nota než naše, troufám si říct - úspěšná.

A kde vás případný zájemce najde?

A v případě zájmu nás každý najde na webu www.black-sabaka.cz, máme samozřejmě facebook https://www.facebook.com/blacksabaka/, kde jsme v současnosti asi nejaktivnější, co se komunikace s fanouškem týká.

Autor článku: Milan Krčil / Rádio Hey

Black Sabáka
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments