Argema - rozhovor s bubeníkem Pepou Pavkou

Setkal jsem se (přiznám se, že po letech..) s bubeníkem Pepou Pavkou, dnes už legendární kapely Argema.

Říká se o Vás, že jste jedna z nejpracovitějších českých kapel, která má za dobu své existence na kontě již více než tři a půl tisíce koncertů a jejíž jméno nese jeden z největších motýlů světa s původním výskytem na Madagaskaru, myslíš že je to tak?

Je fakt, že letos jsme na České hudební scéně už něco přes 32 let a to myslím je už docela dost. Máme za sebou více než 25 vydaných cd, spoustu odehraných koncertů a před 2 lety vyšla i hodně obsáhlá ale hlavně vydařená 🙂 kniha o naší historii. Písničky jako Modrý pondělí, Tohle je ráj, nebo Jarošovský pivovar už v podstatě zlidověly, takže něco už máme za sebou.

O historii Vaší kapely se už dost napsalo, ale mě by zajímalo co nového v Argemě je teď?

To nejžhavější si myslím je to, že Argema už nemá klávesáka a že hrajeme pouze ve čtyřech a to v obsazení:
Bicí - Pepa Pavka
Zpěv Jarda Hnilica
Kytara – Ivoš Ledabyl
Basová kytara – Kamil Hanáček
Já jsem v kapele od začátku, kytaristi už něco přes 18 let a zpěvák v Argemě působí již osmým rokem. To je mimochodem u našeho zpěváka rekord! Žádný v kapele ještě tak dlouho nebyl 🙂

Blíží se Vánoční čas, tak jak kapela Vánoce prožívá a plánujete nějaké Vánoční koncerty?

Vánoce jsou pro nás vždycky pracovní. Vyrážíme už 1.12. a končíme až na Silvestra. Vánoční tour má 11 koncertů na kterých zazní i naše 2 novinky, které jsme ještě nikde nehráli. Bude to jejich premiéra. Všechny termíny a místa najdeš na našich stránkách www.argema.cz

A blíží se samozřejmě i rok 2020, bude něco zajímavého?

V současnosti připravujeme nové album, které by mělo vyjít v průběhu příštího roku. Někdy v březnu se chystáme na natáčení nového klipu k novému cd a samozřejmě plánujeme i koncertní turné, které prozatím čítá kolem 70 vystoupení. Takže rok 2020  bude pro nás i naše fanoušky hodně zajímavý.

Chtěl by jsi na závěr Vašim fanouškům a  něco vzkázat?

Snad jen to, že se na ně už moc těšíme na Vánoční tour a že doufáme, že se jim naše nové cd bude líbit minimálně tak, jako ty předchozí. Hezký předvánoční čas přeji za celou Argemu, nejen našim fans, ale i tobě.
Pepa Pavka

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments