Americký rapper Macklemore hvězdou festivalu Metronome

Už 5. ročník pražského festivalu se uskuteční 18. až 20. června. Proběhne na Výstavišti, a nově zde bude hvězdou i americký rapper Macklemore. Doplní tak dříve ohlášenou britskou skupinu Underworld, amerického zpěváka, textaře a multiinstrumentalistu Becka a další zahraniční i tuzemské hudebníky. Novináře o tom informoval pořadatel festivalu David Gaydečka.
Festival bude letos poprvé třídenní, Macklemore svým vystoupením otevře 18. června. "Každý rok naši hudební dramaturgii přibližujeme velkým festivalům v zahraničí, aby lidé nemuseli za světovou muzikou dojíždět. Macklemore je dalším důkazem, že se nám tuto vizi daří naplňovat," uvedla dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Hudebník ze Seattlu Macklemore, vlastním jménem Ben Haggerty, se proslavil klipem Thrift Shop, který na YouTube zhlédlo více než 1,3 miliardy uživatelů. Za debutové album The Heist a singl Thrift Shop obdržel společně s producentem Ryanem Lewisem před šesti lety čtyři ceny Grammy.

Mezi nově ohlášenými jmény je také londýnské indiepopové duo Oh Wonder, které debutovalo v roce 2015 eponymním albem, po jehož vydání se dvojice stala senzací klubů. Dalším oznámeným je Mikolas Josef, který reprezentoval Česko na Eurovision Song Contest, kde se umístil na šestém místě. Z českých interpretů se dále představí Lenny, Kafka Band, Moimir Papalescu a Nihilists, Tomáš Klus nebo kapela Tata Bojs, která zahraje na Křižíkově fontáně na nové scéně s názvem H20, kterou navrhne její frontman Milan Cais.

Macklemore
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments