Alexandrovci v Česku s Danielem Hůlkou

V České republice se příští rok v sedmi městech uskuteční série dvanácti koncertů turné ruského armádního pěveckého a tanečního souboru Alexandrovci. Jako hosta si soubor přizval zpěváka Daniela Hůlku.

„Budu zpívat árii Vodníka z Dvořákovy Rusalky, dále árii Nespravedlivý Bůh z muzikálu Dracula od Karla Svobody a Zdeňka Borovce a také píseň Ráj, kterou napsal řecký skladatel Vangelis a česky ji pro mě otextoval pan Zdeněk Borovec,“ vysvětlil Dan Hůlka.

Umělecké těleso založil hudební skladatel, dirigent, sbormistr a pedagog Alexandr Alexandrov, mimo jiné autor sovětské i ruské státní hymny, který jej vedl do své smrti v roce 1946. Od té doby nese soubor jeho jméno - Akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova a první vystoupení měli v roce 1928.

V prosinci 2016 soubor potkala osudová rána, když se letadlo s 64 jeho zpěváky zřítilo do Černého moře při letu na ruskou vojenskou základnu v syrské Latákii. Katastrofu nikdo nepřežil. Po katastrofě se soubor snažil o obnovu, do konkurzu v lednu 2017 se na uvolněná místa přihlásilo více než 2000 uchazečů.

Start turné je plánován na 12 května symbolicky v Karlových Varech…

Alexandrovci
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments