Aleš Brichta - Nekraďte muziku z netu!

Aleš Brichta patří bezesporu mezi špičkové rockové osobnosti u nás, ať si kdo chce říká co chce. Tento zpěvák, textař, skladatel a autor výtvarných návrhů byl zakládajícím členem a kdysi vůdčí osobností legendární české thrash metalové skupiny Arakain. Dnes vystupuje se svou vlastní kapelou Aleš Brichta Project. Na slovíčko pro Muzika.cz jej pozval Zbyněk Drda, rovněž zpěvák a kdysi vítěz Superstar, který stál s koncertní agenturou RedMAG za podzimním megakoncertem této legendy.

Aleš Brichta

Aleši, minulý rok jsi oslavil své šedesátiny vyprodaným Forem Karlín, jak na tento koncert vzpomínáš?

Vzpomínám velice pozitivně, výborná atmosféra, skvělí hosté i publikum.

Jedním z tvých hostů na tom koncertu byla i Eva Pilarová. Vím, že to byla tvá dlouholetá kamarádka. Jak na ní vzpomínáš?

Nostalgie, je mi z toho smutno, protože mě Eva požádala o stejný duet na svém koncertu k 60-ti letům na scéně, který už se, bohužel, neuskuteční.

Zaregistroval jsem, že jsi vůbec prvním žijícím muzikantem a zároveň rockerem na poštovní známce české pošty. Mohl bys nám k tomu říct něco víc?

Jde o sběratelskou edici a dárek pro fanoušky, což se nedalo odmítnout. Na známkách vycházejí prezidenti a významné osobnosti, tak si vyberte, kam mě zařadit (...smích).

Co říkáš na covery, sám jsi nějaké udělal a zajímal by mě tvůj názor na současnou muziku?

Dobrý cover je v pohodě, jen když slyším, co jsou schopni udělat v reklamním spotu třeba z Beatles, tak se mi otvírá kudla v kapse. Co se týče současné „hudby“, nevím, jestli se tak dá smyčka z počítače se sprostým recitativem nazvat. Čest výjimkám!

V současné době celý svět paralyzoval coronavirus. Jak tuto skutečnost vnímáš ty a dotýká se tě nějak osobně?

Nemůžeme koncertovat, což je samozřejmě nepříjemné, na druhou stranu může člověk konečně něco udělat pro lidstvo tím, že se bude válet doma. Škoda, že to nejde v hospodě.

Vím, že jsi se potýkal se zdravotními problémy, jak jsi na tom dnes?

Blbě vidím, ale s tím už nic nenadělám, jinak, na štěstí v pohodě.

Na YouTube se nedávno objevil tvůj nový videoklip s názvem Santa Maria. Všimli jsme si, že v něm s tebou zpívá Lucie Roubíčková. Byl to cílený duet, nebo to vyplynulo až při psaní textu?

Lucka je kamarádka a zpěvačka kapely Black Bull, s nimiž jsme několikrát koncertovali, a už se mnou zpívala dřív a vždycky to bylo v pohodě.

Na co se tví fanoušci můžou těšit - co připravuješ v nejbližší budoucnosti?

Desku a tour, pokud to situace samozřejmě dovolí.

Máš nějaké jiné vášně kromě muziky?

Fotball a mariáš, jenže ty teď moc praktikovat nemůžu.

Co bys vzkázal našim čtenářům?

Všem přeju pevné nervy, bude líp a nekraďte muziku jen z netu - i muzikanti musí platit nájem a něco jíst, jinak nic nenatočí.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments