Album, které podepsal John Lennon vrahovi Chapmanovi, má být vydraženo

Album "Double Fantasy", které John Lennon podepsal s Marku Chapmanovi několik hodin před tím, než ho zavraždil, jde do dražby. Chapman požádal Lennona, aby mu podepsal jeho album před domem Dakota v New Yorku 8. prosince 1980. O pět hodin později ho zastřelil, když se vracel do svého domova. Podepsaná deska byla předložena jako důkaz při vyšetřování vraždy Lennona NYPD. Podle seznamu Goldin Auctions se policejní značky z vyšetřování objevují jak na přední, tak i na zadní straně obalu. Dražit se bude dnes 23. listopadu a startuje se na 400 000 dolarech.

Začátkem tohoto roku se Chapman omluvil vdově Yoko Ono za bolest, kterou ji způsobil.

„Přemýšlím o tom pořád,“ řekl na slyšení v New Yorku, kde mu bylo opětovně zamítnuto podmínečné propuštění. Na jednání uvedl, že si zaslouží trest smrti, i když tento trest byl v New Yorku zrušen v roce 2007. Zůstane za mřížemi ještě nejméně dva roky, kdy je naplánován na další jednání o podmínečném propuštění.

K 80. narozeninám Lennona 9. října jeho životopisec Kenneth Womack řekl, že kdyby John Lennon žil, udělal by Donaldovi Trumpovi „pořádné peklo“.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments