Acid Row lákají na videoklip natočený během bouřlivých koncertních tour

Pražská stoner rocková formace Acid Row se v době koncertního půstu hlásí ke slovu svým druhým hudebním klipem. Obrazový materiál se skládá ze záznamů natočených během koncertních tour z let 2018 a 2019. Kapela tak nabídne nejen svým příznivcům náhled do historie bujarých show, ale i do svého zákulisí.

Pro vznik svého druhého videoklipu se Acid Row rozhodli pro metodu "ad fontes", tedy nové video ke starší nahrávce s názvem "Running High".

Píseň z debutového EP "Bad Delivery" (2016) tak v současnosti prožívá jistou vizuální renesanci. Výsledkem je proslule známý obraz Acid Row na stagi, obohacen o osobní zážitky z doby, kdy působili ještě ve čtyřčlenné sestavě.

„Kdyby se Robert Johnson dožil časů elektrických kytar a zesilovačů, možná by se nebránil ani jamu s českými stoner punkovými šílenci Acid Row. Kromě riffů je spojuje totiž i sympatie k ďáblu. A zatímco Johnson a další zásadní bluesmani položili základy pro rock'n'roll a vše, co následovalo, Acid Row pokračují s mnoha odkazy na punkové, stonerové nebo i doomové vzory dál ve vražedné jízdě, na níž se dali přibližně na začátku roku 2012. Od raného období měla kapela jasnou představu o tom, co za žánry a hudební vlivy chce zařadit do vlastní tvorby a jak budou skladby znít. Ze záznamu i naživo lze Acid Row poznat dle typické výbušné kombinace stoner rocku a punku, kořeněné prvky a ozvěnami doomu, psychedelického oparu, drásavého noise rocku či devadesátkového grunge.“

Foto: Anna Baštýřová

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments