ABI GAIL - Důležité je hrát a bavit - a hezky česky!

ABIGAIL byla biblická postava moudré a rozvážné ženy. Kapela Abi Gail to tak vidí i v muzice. Vznikli koncem roku 2007 v Jihlavě na Vysočině. Stylově se řadí k hard and heavy, ale s českými texty, což se dneska cení. Dnes už pětičlenný team hraje všude po České republice, větší i menší festivaly, motosrazy ale i klubová scéna jim není cizí. Prostě všude kde si je pozvou a chtějí slyšet. A rozhodně se nenudit. Na slovíčko se zastavil Libor Libas Habich, jinak bubeník kapely.

Abi Gail

Jaké byly začátky?

Každý z nás už předtím někde hrál, at‘ to byli zábavové kapely a nebo třeba klubovky. Abychom se sehráli a dali si nějaký ten směr, tak jsme hráli převzaté skladby od různých českých i zahraničních kapel.

Chápu, že hrajete vlastní repertoár, ale co covery, na kterých skoro každý začínal?

Proti coverům nemáme vůbec nic. Vlastně první CD, které jsme vydali v roce 2009 s názvem HARD and HEAVY obsahovalo jenom samé covery. Byla to pocta kapelám, které posloucháme a máme rádi ( Dream Evil, Gotthard,Lordi, atd.). Další dvě CD jsou už jen a pouze vlastní tvorba z dílny Abi Gail.

Kde vás bylo vidět? Pochlub se nějakými akcemi...

Za doby naší existence jsme odehráli celkem dost akcí na zajímavých místech. Hlavně díky tomu že jsme dva roky jezdili pod pražskou agenturou. Tak třeba festival Noc plná hvězd v Třinci, Open air festival v Příboře, v Sobůlkách Citellus metal rock fest, Moták fest Třebětice, orlovský Rcok Therapy a řada a řada dalších...

Jak vypadá současná sestava kapely?

Pepa Moravanský (kytara), Martin Vejmola (Kytara), Jirka Knorr (basa), Martin Feitl (zpěv) a Libas Habich (bicí). Ale rádi vzpomeneme i bývalé kluky, kteří prošli skupinou Abi Gail – zpěvy Tomy Roháček a Kuba Sarna a na klávesy Petr Pubal.

Máte nějaké vzory?

Vzorů máme spoustu. Od klasických hardrockových velikánů Whitesnake, Def Leppard, Judas Priest... po novější kapely Gotthard, Primal Fear… No prostě je toho víc co máme rádi, ale v naší tvorbě se snažíme o to, aby nás to neovlivnilo.

Kdo u vás tvoří muziku a texty?

Co se týče tvorby muziky, nejvíce nápadů dodává kapelník Libas Habich. Občas Pepa Moravanský. Na celkovém vytvoření muziky se podílí všichni členové Abi Gail. Texty pak tvoří Jirka Knorr. V poslední době občas Pepa Moravanský.

Cíle pro další dekádu tohoto tisíciletí??

Jednoznačně koncertovat, aby naše tvorba oslovila co nejvíce posluchačů. V současné době pracujeme na nových věcech. Tak že vydání nového CD by bylo moc fajn. Snad to stihneme do konce roku. Nápady zatím jsou, no a taky natočení nového videoklipu. Prostě zahrát si na co nejvíce festivalech a často koncertovat. Oslovit co nejvíce fanoušků, to je nejdůležitější, protože bez nich to jednoduše nejde.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments